DYNASIT® JEST WYROBEM MEDYCZNYM ZAREJESTROWANYM PRZEZ PAŃSTWOWY INSTYTUT KONTROLI LEKÓW W BRATYSŁAWIE

6 GŁÓWNYCH EFEKTÓW ZDROWOTNYCH

Aktywuje wyprostowaną postawę
Gdy siedzimy statycznie, kręgosłup automatycznie przyjmuje niewłaściwy kształt - układa się w formie litery C, co powoduje wiele problemów zdrowotnych. Dynasit oddziałuje na obszar miednicy i przechylając ją lekko do przodu, sprawia, że kręgosłup koryguje swoje ułożenie i wraca do właściwej pozycji. W ten sposób Dynasit pomaga zapobiegać występowaniu skolioz oraz innych czynnościowych zaburzeń kręgosłupa.

Aktywuje funkcje mięśni
Siedzenie dynamiczne wzmacnia mięśnie brzucha, pleców oraz mięśnie dna miednicy. Aktywuje ogólną pracę mięśni, co powoduje spalanie kalorii. Dynasit zapewnia masaż, który pobudza krążenie krwi w obszarze pośladków i okolicznych partii ciała, co między innymi ogranicza powstawanie celulitu.

Zapobiega statycznemu przeciążeniu
Prawidłowe siedzenie na poduszce Dynasit zapobiega statycznym przeciążeniom układu mięśniowo-szkieletowego. Nacisk w przestrzeni międzykręgowej zmniejsza się, dzięki czemu dyski międzykręgowe są mniej obciążone i zużywają się wolniej

Pobudza koncentrację
Dynamiczne siedzenie pobudza krążenie, co przyczynia się do lepszego dotlenienia komórek mózgowych. Zwiększona ilość tlenu dostarczana do mózgu wspomaga aktywność umysłową a tym samym koncentrację.

Pobudza krążenie krwi
Siedząc aktywnie pobudzamy mięśnie do pracy, tym samym dynamiczne siedzenie jest formą ćwiczeń. W ten sposób możemy pobudzić krążenie krwi. Prowadzi to do lepszego ukrwienia tkanek i narządów, co ma pozytywny wpływ nie tylko na stan komórek ciała, ale ogólny stan naszego organizmu.

Eliminuje nacisk na kość ogonową
W odróżnieniu od klasycznego siedzenia, aktywne siedzenie eliminuje nacisk na kość ogonową, odbyt, narządy rozrodcze oraz okolicę dna miednicy

Produkty Dynasit

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST PRAWIDŁOWE SIEDZENIE?

Siedzimy dłużej niż śpimy. W pozycji siedzącej spędzamy blisko 1/3 doby. Siedzenie jest obecnie dominującą aktywnością naszego życia. Na obecnym etapie rozwoju człowiek został scharakteryzowany jako "Homo sedentarius" – "człowiek przewlekle siedzący". Ewolucja nie nadąża za zmianą trybu życia ze stojącego na siedzący. Siedzenie przez wiele godzin w domu i w pracy sprawia, że mięśnie przestają być aktywne, co prowadzi do ich zaniku i przykurczów. Konsekwencją są bóle kręgosłupa, które zalicza się obecnie do chorób cywilizacyjnych. Sto lat temu otyłość nie występowała, a my prowadziliśmy znacznie aktywniejszy styl życia. W dzisiejszych czasach nasz naturalny ruch jest bardzo ograniczony, musimy więc znaleźć inne sposoby by temu zaradzić.
Dynasit jest jednym z takich rozwiązań.

STATYCZNE vs DYNAMICZNE siedzenie

Referencje

Te firmy aktywnie dbają o zdrowie swoich pracowników.

n

Nasi partnerzy

Obok innych działań, nasza firma stara się angażować w działania chatytatywne a także w działania wspierające rozpowszechnianie idei zdrowego stylu życia naszych dzieci. W tym celu nawiązujemy nowe kontakty z organizacjami, które skupiają się na takich działaniach.

Śledźcie nas

ECAPRIS
Ul. Wyszynskiego 72/17
50-331 WROCLAW
POLSKA

NIP: 8942558114
tel: 514 427 022
e-mail: biuro@dynasit.com

Kontakt

Jeśli masz pytania lub uwagi, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy tu dla Ciebie.