Dynasit U - ulga w bólu pleców u kobiet ciężarnych

Ból pleców w ciąży to temat znany każdej przyszłej mamie. Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości kobiet ciężarnych. Szereg zmian hormonalnych i anatomicznych sprawia, że kręgosłup ulega dużym przeciążeniom. Objawia się to przede wszystkim przez charakterystyczny ból w odcinku lędźwiowym.

Po porodzie problem ten nie znika, a młode mamy odczuwają go nie tylko w pierwszych dniach, ale także w kolejnych fazach życia dziecka. Najczęściej ból pleców nasila się bardziej podczas karmienia niemowlęcia. Kobieta przebywa długo w jednakowej pozycji, wywołującej dyskomfort. Proces powrotu kręgosłupa oraz miednicy do równowagi po porodzie, wymaga czasu. Warto jednak pamiętać, że bez niezbędnej profilaktyki może się on nasilać.

Jak wzmacniać plecy w ciąży i po porodzie?

Aby pozbyć się bólu pleców w ciąży, a także po porodzie i podczas karmienia piersią, zalecane jest unikanie bezruchu oraz długiego siedzenia w statycznej pozycji. PoduszkaDynasit® U jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym redukcję bólu pleców młodej mamy, co stanowi wsparcie dla jej zdrowia oraz przyspiesza powrót do pełni aktywności. Skutecznie redukuje dolegliwości bólowe kręgosłupa lędźwiowego

Dno miednicy a ciąża i poród.

W ciąży, w wyniku rosnącej macicy i ciężaru dziecka a także pod wpływem zmian w ułożeniu obręczy biodrowej, dochodzi do dużych statycznych obciążeń mięśni dna miednicy. Z tego względu ważne jest, aby w tym czasie podjąć świadomy trening. Jest to niezwykle istotne. Silne i elastyczne mięśnie dna miednicy zapobiegają powstawaniu dysfunkcji pęcherza moczowego oraz wspomagają przebieg porodu. PoduszkaDynasit® U umożliwia świadomy trening mięśni dna miednicy podczas siedzenia na niej.

Poduszka do karmienia

PoduszkaDynasit® U, świetnie sprawdza się nie tylko dla mam, ale także ich nowonarodzonych dzieci. Można używać jej jak tradycyjnej poduszki do karmienia. Takie zastosowanie sprawia, że mama nie męczy się tak szybko podczas podtrzymywania główki dziecka co pomaga zapobiegać nie tylko bólom rąk, ale też pleców.

Siedzenie po nacięciu krocza

Gojenie rany po pęknięciu lub nacięciu krocza może być długotrwałe, zaś siedzenie po nacięciu krocza może być bolesne. Rana krocza wymaga umiejętnej troski i odpowiedniej pielęgnacji by uniknąć ewentualnych powikłań i dolegliwości bólowych. Elementem dbania o taką ranę jest siedzenie na specjalnie wyprofilowanej poduszce. W tym celu został zaprojektowany kształt poduszkiDynasit® U. Podczas siedzenia nie ma nacisku w miejscu nacięcia krocza, przyspieszając gojenie się rany. Dodatkowo poduszka pozwala na swobodną cyrkulację powietrza w okolicy krocza co stanowi bardzo ważny element troski o operowane miejsce.

Dodatkowe rekomendacje

Poduszka Dynasit® U zalecana jest w przypadku takich zabiegów jak: operacje ginekologiczne, operacje urologiczne, operacje odbytu, operacje/urazy kości ogonowej. Siedzenie na poduszceDynasit® U zmniejsza ucisk w miejscach przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych, co skraca czas rekonwalescencji oraz skutecznie redukuje ból.

PoduszkaDynasit® U to wysoko wyspecjalizowany model opracowany we współpracy ze specjalistami z dziedziny chirurgii, ginekologii i neurologii. Kształt poduszki odzwierciedla specyficzne potrzeby kobiet w ciąży, tuż po urodzeniu dziecka, osób po operacjach krocza.

Twój koszyk jest pusty!