Dynasit® LIFE+ to idealny zamiennik piłki do ćwiczeń

Powszechnie wiadomo, że (Wyniki badań pokazują,) że siedzenie na piłce, podobnie jak wykonywanie ćwiczeń na niej ma dobroczynny wpływ na zdrowie kręgosłupa.

Poduszka Dynasit® LIFE+ jest doskonała do wykonywania ćwiczeń równoważnych podczas siedzenia, będąc doskonałym zastępstwem piłki rehabilitacyjnej. Dynasit® LIFE+ to rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć intensywniej podczas dynamicznego siedzenia, które chcą świadomie ćwiczyć mięśnie głębokie oraz dla tych, które chcą wykonywać trening stabilizacyjny.

Wykonywanie ćwiczeń na piłce a ból kręgosłupa

Ćwiczenia stabilizacyjne na piłce, wzmacniające mięśnie centrum tzw. “core stability” to jedna z kluczowych form treningu kręgosłupa zalecanych przez specjalistów. Zarówno lekarze jak i fozjoterapeuci zalecają treningi wzmacniające mięśnie głębokie, a jak wiadomo, powierzchnie niestabilne takie jak piłka rehabilitacyjna czy poduszka dynamiczna najlepiej służą do treningu mięśni centrum. Trening stabilizacyjny na piłce to skuteczna metoda redukowania bólu pleców, wzmacniająca siłę i wytrzymałość mięśni przykręgosłupowych.

Zalety ćwiczeń na piłce

Nauka przedstawia wiele dowodów na to, że siedzenie i ćwiczenia na poduszkach dynamicznych lub piłce rehabilitacyjnej, czyli tzw. "dynamiczne siedzenie" wpływa dobroczynnie na zdrowie kręgosłupa. Jaki jest główny mechanizm? Ćwiczenia na tego typu sprzęcie to intensywny trening wzmacniający siłę i wytrzymałość mięśni głębokich brzucha, pleców i kręgosłupa, składających się na tzw, mięśnie centrum.

Ćwiczenia stabilizacji centralnej z zastosowaniem niestabilnych powierzchni takich jak piłka rehabilitacyjna lub poduszka dynamiczna są skuteczniejsze od innych ćwiczeń i treningów zalecanych w terapii kręgosłupa. Każdy proces rehabilitacji bólu pleców staje się efektywniejszy, jeśli się go wzbogaci o ćwiczenia stabilizujące centrum.

Dlaczego Dynasit® LIFE+?

Dynasit® LIFE+ zbudowana jest z dwóch niezależnych dynamicznych komór, co sprawia, że ćwiczenia na poduszce są równie intensywne, jak ćwiczenia na piłce. Mogą z niej korzystać osoby prywatna jak i trenerzy. Poduszka Dynasit® LIFE+ w odróżnieniu od tradycyjnej piłki jest bardziej poręczna i łatwiejsza w transporcie. Zajmuje o wiele mniej miejsca, można szybko z niej spuścić powietrze i zabrać ją wszędzie ze sobą - zmieści się w każdym bagażu.

Zastosowanie Dynasit® LIFE+

Poduszki Dynasit® LIFE+ możesz użyć na dwa sposoby: 
do wykonywania ćwiczeń izometrycznych - do treningu mięśni głębokich oraz treningu stabilizacyjnego do siedzenia.

Poduszka Dynasit® LIFE+ to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, często przemieszczających się, które chcą mieć zawsze przy sobie swoją “piłkę w miniaturze”. To również świetne rozwiązanie dla osób prowadzących siedzący tryb życia, które chciałyby siedzieć na dużej piłce w pracy, bądź w domu.

Przy użyciu Dynasit® LIFE+ wykonasz trening stabilizacyjny stanowiący tak ważny element troski o zdrowie kręgosłupa.

165,00 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)