Nie trzeba zrobić wiele ;-) Jeśli siadając na poduszce zastosowałeś się do zasad opisanych w poprzednich wpisach:
1. proste plecy
2. kolana kąt 90 stopni z łydkami
3. miednica lekko uniesiona
Twoje mięśnie głębokie zaczęły wykonywać pracę niezbędną do stabilizacji kręgosłupa. W takim ułożeniu ciała Twoje mięśnie głębiokie, więzadła krótkie, stawy -wykonują intensywną pracę i choć możesz nie czuć pracy mięśni od razu, istnieje możliwość wystąpienia zakwasów.
Siedząc możesz dodatkowo bujać się na boki, możnesz też wykonuwać ruchy koliste miednicą, nalezy jednak wykonywać te ruchy w ramach własnego zakresu ruchu, który ma być jest komfortowy ( unikaj nadmiernego wygięcia części lędźwiowej kręgosłupa).
Rób przerwy. Siedzenie na podusce w tzw. "interwałach, czyli odstępach czasu daje najlepszy efekt terapeutyczny. Przykładowy cykl dynamicznego siedzenia może wyglądać następująco: 40 min siedzenia dynamicznego, 40 min. przerwy, 15 min. siedzenia dynamicznego, 45 min przerwy - intensywność siedzenia zależy od indywidualnych potrzeb organizmu, siły mięśni głębokich, odczuwanego komfortu/dyskomfortu oraz od szybkości adaptacji do siedzenia na niestabilnej powierzchni.
Osoby mające doświadczenie w siedzeniu na piłkach/dyskach sensomotorycznych z reguły bardzo szybko adaptują się do dynamicznego siedzenia na podyszce Dynasit.
Siedząc na poduszce możesz wykonywać różne ćwiczenia stabilizacyjne. Wiele z nich opisaliśmy szczgółowo w naszych filmach dostępnych tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCvjSdd68HqGBi7aOAm1Xfyg
Prosimy uzupełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką*
Brak komentarzy